Controlling totalny 1/2013

//Controlling totalny 1/2013

Controlling totalny 1/2013

Zapraszamy do zapoznania się z już z trzecim numerem magazynu “Controlling totalny”. Jest to pierwszy numer w tym roku, skupia się on na problematyce procesu i koncepcji budżetowania.
Jack Welch w swojej książce Winning Odpowiedzi napisał: „Opracowywanie budżetu – w takiej formie w jakiej robi się to obecnie w większości firm – prowadzi dokładnie do sytuacji, jakiej chcielibyśmy uniknąć. Zasłania szanse. Skłania do nieodpowiedniego postępowania, zwłaszcza gdy sytuacja rynkowa ulega zmianie, a ludzie stale próbują „wyrobić się z cyframi”. To nieprzyjemny sposób pozbawiania firmy energii i frajdy z działania. Dlaczego? Bo, mówiąc wprost, większość budżetów jest oderwana od rzeczywistości. Ich opracowanie to proces, który uchodzi za ważny tylko dlatego, że »zawsze tak było«.”
W aktualnym numerze naszego magazynu stawiamy sobie za cel, aby pokazać, jak powinien wyglądać proces budżetowania ukierunkowany na przyniesienie firmie wartości dodanej. W tym aspekcie polecamy wywiady z Panem dr Marcinem Molo – Członkiem Zarządu Funduszu Zalążkowego Krakowskiego Parku Technologicznego oraz Panem Grzegorzem Piechotą – Dyrektorem Finansowym w firmie Medicare. W obu przypadkach rozmowy dotyczą głównie procesu budżetowania.
Również w nowym cyklu „Rozmowy controllowane” staramy się pokazać Państwu, jakie są najważniejsze cechy budżetów i w jaki sposób budżetowanie wpisuje się w ogólną koncepcję zarządzania przedsiębiorstwem. Motywowanie, wynagradzanie, rozwój firm oraz inwestycje w systemy informatyczne to główne tematy rozmowy z Panem Leszkiem Budkowskim – współwłaścicielem firmy B+B – dystrybutora materiałów budowlanych.
Jeśli mają Państwo uwagi lub sugestie tematów, którymi powinniśmy się zająć w kolejnych numerach proszę o ich przesłanie na adres redakcja@archman.pl.

Pobierz magazyn: Controlling totalny 1/2013.pdf

2018-02-16T18:45:51+00:00 13 05 2015|Magazyn Controlling Totalny|