Currently set to Index
Currently set to Follow

Jakie są zalety wdrożenia aplikacji komponowalnych?

Kategoria: Blog, Zarządzanie
czym są aplikacje komponowalne Archman

Dostęp do cyfrowych zasobów sieciowych takich jak serwisy informacyjne, aplikacje mobilne, wyszukiwarki i sklepy internetowe, stanowi standard we współczesnym świecie. Z wielu tych udogodnień, w większym stopniu korzystają osoby fizyczne, jednak to właśnie biznes wciąż zgłasza największe zapotrzebowanie na rozwój i wdrażanie cyfrowych narzędzi, które będą wykorzystywane w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Dlaczego “Composable applications”?

Composable Application to rozwiązanie coraz chętniej wdrażane przez liczne przedsiębiorstwa, niezależnie od sektora i branży. Aplikacje komponowalne pozwalają na kompleksowe stworzenie aplikacji biznesowej, od początku do końca i zintegrowaniu jej z obecnie wykorzystywanym w przedsiębiorstwie systemem. Brak umiejętności programowania przestaje być problemem, a szybkość wdrożenia nowej aplikacji pozwala na liczne modyfikacje i późniejsze dostosowanie jej do zmieniających się warunków. Zastosowanie rozwiązania typu composable applications daje wiele możliwości i znacznie ułatwia funkcjonowanie całej organizacji.

Czy wiesz że?

Aplikacje komponowalne to narzędzia mające służyć ludziom w przestrzeni biznesowej na szeroką skalę. Citizen developers to określenie stosowane do opisywania osób, które tworzą aplikacje biznesowe w środowiskach stworzonych przez programistów. Composable applications to nie moda w cyfrowym świecie, a kierunek działania, który realnie kształtuje współczesny biznes.

Jakie korzyści niesie wdrożenie rozwiązania typu “Composable Applications”

Przede wszystkim można wykluczyć konieczność zatrudniania zespołu programistów, co znacznie skraca czas tworzenia aplikacji. Czy to oznacza, że aplikacje komponowalne są mniej wydajne i skrywają więcej błędów, niż te pisane przez sztab programistów? Absolutnie nie. Warto pamiętać, że narzędzie do tworzenia komponowalnych aplikacji też musi zostać “napisane”, a mniej osób może tworzyć coś, co będzie dostępne dla wielu. Composable applications to trend, który niesie za sobą szereg udogodnień w postaci krótszego czasu oczekiwania na aplikacje oraz szybkości i łatwości z jaką wdrażane są zmiany w strukturze aplikacji. Prawdopodobnie największą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że aplikacje komponowalne mogą tworzyć osoby, nieznające języków programowania. Szybkość, łatwość, wygoda – to najważniejsze cechy komponowalnych aplikacji.

“Composable Applications” – Nowa moda czy innowacyjne podejście?

Aplikacje komponowalne to narzędzia mające służyć ludziom w przestrzeni biznesowej na szeroką skalę. Citizen developers to określenie stosowane do opisywania osób, które tworzą aplikacje biznesowe w środowiskach stworzonych przez programistów. Composable applications to nie moda w cyfrowym świecie, a kierunek działania, który realnie kształtuje współczesny biznes. Nauka języków programowania może stanowić dodatkowy atut, jednak do stworzenia własnej aplikacji biznesowej wystarczy znajomość obsługi środowiska, w którym tworzy się daną aplikację.

aplikacje komponowalne grafika

No Code – Low Code w systemie NAVIGATOR

System NAVIGATOR umożliwia stworzenie potrzebnej aplikacji biznesowej w łatwy i szybki sposób. Począwszy od zaprojektowania dokumentów i formularzy, poprzez zbudowanie aplikacji typu CRM i HR, kończąc na aplikacjach do obsługi floty i zgłaszaniu zapotrzebowania. NAVIGATOR w jasny i przystępny sposób oferuje użytkownikom wszystkie narzędzia, niezbędne do zaprojektowania i stworzenia w pełni działającej aplikacji biznesowej. Skomponowanie własnej aplikacji idealnie pasującej do charakteru działalności i operacji danego przedsiębiorstwa, stanowi wartość dodaną w codziennej pracy i rozwijaniu organizacji.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Weź udział w bezpłatnym webinarze!

Podsumowanie

Trend “Composable Applications” to szansa dla wielu organizacji na usprawnienie codziennej pracy poprzez automatyzację i zorganizowanie wielu działań, w jedną spójną całość. Aplikacje komponowalne mogą w znaczący sposób wpłynąć na rozwój przedsiębiorstwa poprzez dodanie potrzebnych aplikacji do wykorzystywanego systemu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, a pracownicy odpowiedzialni za tworzenie i wdrażanie nowych aplikacje nie muszą poświęcać setek godzin na naukę języków programowania.

5/5 (2)

Specjalista ds. marketingu oraz student Zarządzania i Nowych Technologii.
Zainteresowany wdrażaniem rozwiązań technologicznych w przedsiębiorstwach i zarządzaniu. Pasjonat kubańskich cygar, dobrej muzyki i gry na gitarze.

Porozmawiajmy