Kategorie

Wersja systemu

6.36.46.56.26.16.05.9

Konfiguracja systemu

System NAVIGATOR pozwala na konfigurację ustawień systemowych poprzez wygodny formularz, w którym są zgromadzone wszystkie ustawienia. Formularz jest dostępny w aplikacji Ustawienia poprzez Ustawienia > Pozostałe > Ustawienia. Tylko osoba z uprawnieniami do ustawień może zmienić konfigurację systemu. Niektóre z ustawień są krytyczne dla działania systemu, jak na przykład klucz licencyjny, więc ich zmiana może spowodować brak możliwości pracy w systemie.

Opcje pogrupowane są w kategorie, poniżej prezentujemy opis wszystkich opcji i kategorii dostępnych w konfiguracji systemu.

Aplikacje

Opcje z tej kategorii odpowiadają za podstawową konfigurację systemu. Można ty znaleźć ścieżki do elementów systemu, klucz licencyjny czy też konfigurację dotyczącą całego systemu.

Kod firmy: unikalny kod klienta, używany m.in. w komunikacji z systemem S.Z.O.P służącym do zgłaszania incydentów w systemie NAVIGAOR. W celu zapewnienia sprawnej komunikacji najlepiej pozostawić to ustawienie bez zmian, w takiej formie w jakiej zostało dodane podczas wdrożenia.
Adres URL aplikacji: Adres URL, pod którym dostępny jest system w sieci wewnętrznej. Zmiana tego parametru powinna nastąpić jedynie w przypadku przeniesienia systemu pod inny adres i powinna zostać skonsultowana z administratorem sieci
Publiczny adres URL aplikacji: Analogicznie jak poprzednia opcja, ten parametr dotyczy adresu pod którym system jest dostępny w sieci publicznej (np. Internet). 
Adres URL do linków w kampaniach: Adres używany podczas rekrutacji (aplikacja HR).
Adres URL API aplikacji: Adres pod którym dostępne jest API (Application Programming Interface) systemu. Parametr powinien być zmieniony tylko w przypadku zmiany adresu URL aplikacji.
Adres URL do API kalendarza aplikacji:  Specjalizowane API wykorzystywane w aplikacji Kalendarz. W większości przypadków opcja powinna pozostać pusta.
Klucz licencyjny: Klucz licencyjny do produktu. Zmiana tego parametru może spowodować brak możliwości pracy w systemie.
Tekst na górnej belce: Tekst wyświetlany na górnej belce systemu. Z reguły jest to nazwa firmy, jednak użytkownik może wstawić tu dowolny napis.
Język aplikacji: Domyślny język aplikacji. Każdy nowy użytkownik będzie widział system w tym języku. Użytkownik może w dowolnym momencie zmienić język systemu, wybór użytkownika nie jest nadpisywany przez to ustawienie.
Język logowania: Domyślny język strony logowania do systemu. Do wyboru są dwie opcje: ustawienia – język logowania będzie wybrany na podstawie ustawienia opcji Język aplikacji; system – język logowania zostanie ustawiony na podstawie ustawień systemowych przeglądarki.
Włączony komunikator: Wybranie tej opcji powoduje włączenie komunikatora systemowego.
Pokazanie „Nie pamiętam hasła”: Jeżeli ta opcja jest zaznaczona na tak, to podczas logowania do systemu pokazuje się opcja Nie pamiętam hasła. Użytkownik, po wybraniu tej opcji, dostaje mail na adres powiązany z kontem w systemie, z instrukcją resetowania hasła. Domyślnie ta opcja jest wyłączona.
Typ zapisu historii: Do wyboru są trzy opcje:
Zapis standardowy – w historii dokumentu zapisywana jest ostatnia czynność danego użytkownika.
Po każdym zapisie dokumentu – w historii dokumentu zapisywana jest każda czynność użytkownika
Brak zapisu – historia dokumentu nie jest zapisywana.
Liczba dni przez które komentarz jest nowym komentarzem:  W zakładce komentarze na dokumencie jest wyświetlana ilość komentarzy. Liczba ta świeci się na czerwono jeżeli najnowszy komentarz powstał mniej niż ilość dni wpisanych w tę opcję od bieżącego dnia
Czas aktywności statusu „Pracuje”: liczba minut od ostatniej czynności w systemie, w czasie których osoba jest oznaczona w kontrolce aktywności jako „Pracuje”
Kompresja dodawanych załączników: Opcja dotyczy sposobu kompresji załączników. Do wyboru są trzy tryby:
Brak kompresji – załączniki nie są kompresowane
Kompresja optymalna – system użyje najwyższego współczynnika kompresji co może spowodować powolne działanie systemu
Szybka kompresja – system użyje współczynnika kompresji który pozwoli jak najszybciej zakończyć operację. Może to powodować większy rozmiar załączników
Zapisuj pliki używając w bazie FileTables: Opcja dotyczy zapisu załączników w osobnej tabeli z użyciem metody FileTables.
Aby możliwy był zapis za pomocą FileTables należy uaktywnić FileStream z poziomu silnika bazy danych. Szczegóły techniczne tego rozwiązania opisane są w oddzielnym artykule.
Data ma zostać wyświetlona jako przetłumaczona: Dotyczy wyświetlania dat w postaci „X dni temu” Po włączeniu tej opcji zamiast daty będzie wyświetlany napis w odpowiednim tłumaczeniu.
Ilość rekordów na stronie w liście: Liczby całkowite rozdzielone przecinkami. Każda lista w systemie, w stopce posiada opcjęu ilości elementów na stronie. Wartości z tej pozycji definiują, jakie możliwości wyboru ma użytkownik. Opcja z literą D jest to opcja domyślna.
Anonimowy formularz: Włączenie tej opcji pozwala na używanie anonimowego formularza. Opis konfiguracji anonimowego formularza znajduje się w artykule o tworzeniu kategorii dokumentu.
Pokaż komunikat podczas opuszczania strony: Po wybraniu tej opcji system będzie ostrzegał przed możliwością utraty niezapisanej treści podczas opuszczania strony (np. przejściu do następnego dokumentu)

Powiadomienie o oznaczeniu w komentarzu:Czas w minutach (wielokrotność 15 min), po jakim zostanie wysłany e-mail. Brak wartości lub 0 oznacza, że e-mail zostanie wysłany natychmiast

Powiadomienie o nowej wiadomości na czacie: Czas w minutach (wielokrotność 15 min), po jakim zostanie wysłany e-mail. Brak wartości lub 0 oznacza, że e-mail nie zostanie wysłany

Dozwolone rozszerzenia załączników: Element pozwala na podanie listy dozwolonych typów załączników. Użytkownik będzie mógł dodać do systemu tylko te typy plików, których rozszerzenia zostały wskazane w tym elemencie. Pozostawienie pola pustego lub wybranie gwiazdki powoduje, że nie ma ograniczeń co do rodzajów plików które mogą być wczytane do systemu.

Maksymalny rozmiar załącznika: Rozmiar pliku, może być podany w bajtach, kilobajtach, megabajtach lub gigabajtach (B, KB, MB, GB). Liczba bez jednostki jest traktowana jako podana w bajtach. Jeśli opcja nie zostanie ustawiona (lub zostanie ustawiona na 0) to nie ogranicza rozmiaru pobieranego pliku. Przykład: 13875, 13.55KB
Czy wysłać maila do firmy Archman gdy wystąpi awaria systemu: Po zaznaczeniu tej opcji, w sytuacji gdy wystąpi błąd w systemie, informacje o błędzie wraz z danymi diagnostycznymi zostaną wysłane do firmy Archman. Wysłanie informacji o błędzie nie jest różnoznaczne z utworzeniem zgłoszenia w systemie S.Z.O.P.

AI

W tej kategorii znajdują się opcję dotyczące konfiguracji systemu AI czyli automatycznego rozpoznawania treści, uczenia maszynowego czy automatycznej klasyfikacji dokumentów.

Adres URL do API AI: Adres URL, pod którym dostępny jest API systemu AI. Zmiana tego parametru powinna nastąpić jedynie w przypadku przeniesienia systemu pod inny adres i powinna zostać skonsultowana z administratorem sieci. Należy pamiętać, żeby na końcu adresu API nie było znaku „/” czyli slash. Może to powodować błędy przy łączeniu się z API.
Login: Nazwa użytkownika służąca do autoryzacji w usłudze API AI
Hasło: Hasło użytkownika służące do do autoryzacji w usłudze API AI
Maksymalna liczba załączników dla jednego typu podczas uczenia modelu AI:  Opcja określa maksymalną ilość załączników jednego typu używanych do trenowania modelu AI. Domyślna wartość = 50
Automatyczne odświeżanie modeli: Przy włączonej opcji wszystkie modele rekomendacyjne dla pól formularza odświeżają się każdego dnia przy pierwszym wejściu do systemu.
Automatyczna podmiana załącznika po OCR BN: Załącznik będzie zamieniany na edytowalny plik PDF tj. na PDF z nałożoną wartwą tekstową po procesie OCR BN.
Długość okresu nauki w dniach:  Do procesu uczenia modeli AI będą wybierane dokumenty z datą dokumentu nie starszą niż wskazana wartość (domyślnie 180 dni).

Windows

W tej kategorii znajdują się opcje dotyczące integracji systemu z usługami katalogowymi Windows (Actice Directory)

Tworzenie kont Windows: Po zaznaczeniu tej opcji dla każdego użytkownika dodanego do systemu (aplikacja HR) automatycznie będzie zakładane konto Windows.
Prefiks kont Windows: Prefiks dla zakładanych kont Windows. Konto na serwerze będzie miało postać „prefiks”LoginNavigator.
Nazwa domeny Windows: Nazwa domeny z której system będzie pobierała dane o użytkownikach i autoryzacji.
Włączone automatyczne logowanie:  Włączenie tej opcji podowuje uaktywnienie funkcjonalności SingleSign. Oznacza to, że użytkownik zostanie automatycznie zalogowany do systemu Navigator poświadczeniami z domeny Windows. Aby ta opcja zadziałała musi być skonfigurowana domena (wcześniejsze opcje)
Login konta administracyjnego:  Login konta administracyjnego na serwerze aplikacji i serwerze bazy danych. Uwaga! konto używane jest przy raportach wbudowanych.
Hasło konta administracyjnego: Hasło konta administracyjnego na serwerze aplikacji i serwerze bazy danych. Użytkownik może tylko podać hasło, nie ma możliwości by z konfiguracji odczytać wprowadzone hasło.

Polityka haseł

W tej kategorii opcji znajdują się ustawienia zabezpieczeń kont użytkowników  w systemie, w szczególności konfiguracja dozwolonych haseł.

Data zmiany hasła: Jeżeli ustawimy datę z przyszłości w tej opcji to system, w dniu wskazanym w tym polu, uzna wszystkie hasła za przeterminowane i wymusi zmianę haseł dla wszystkich użytkowników.
Wymuszaj zasady dotyczące haseł: Uaktywnienie tej opcji włącza sprawdzanie siły haseł użytkowników w systemie. Stare hasła pozostaną bez zmian ale nowe hasła (dla nowych użytkowników lub przy zmianie hasła) nie zostaną zapisane jeżeli nie spełniają wymagań. Wymagania dotyczące hasła konfiguruje się opcjami poniżej.
Wymuszaj okresową zmianę hasła:  Wymusza periodyczną zmianę hasła. Jeżeli ta opcja jest włączona to użytkownik będzie musiał zmienić hasło po określonej ilości dni.
Okres zmiany hasła w miesiącach: Ilość miesięcy, co ile użytkownik musi zmieniać hasło.
Minimalna długość hasła: Minimalna ilość znaków w haśle. Hasła zawierające mniej znaków zostaną uznane za niepoprawne a system nie pozwoli zmienić użytkownikowi hasła. Oprócz minimalnej długości hasła liczy się też ilość znaków w poszczególnych kategoriach (opcje poniżej). Jeżeli suma liter w poszczególnych kategoriach będzie większa niż minimalna ilość znaków to efektywna minimalna długość hasła będzie równa sumie ilości znaków w poszczególnych kategoriach.
Minimalna liczba małych liter: Minimalna ilość małych liter w haśle
Minimalna liczba dużych liter: Minimalna ilość wielkich liter w haśle
Minimalna liczba cyfr: minimalna ilość cyft w haśle
Minimalna liczba znaków specjalnych: Minimalna ilość znaków specjalnych w haśle. Znaki specjalne to np..: % ^ & @ . [ ] ; /
W powyższych opcjach wstawienie wartości 0 oznacza, że hasło nie musi zawierać danej kategorii znaków. Z reguły, jeżeli chcemy wymusić silne hasła, należy wpisać 1 w każdej z powyższych opcji. Oznacza to, że hasło musi zawierać przynajmniej po jednym znaku z każdej kategorii. Dodatkowo należy ustawić sensowną wartość minimalnej długości hasła, np. 8 lub 10 znaków.
Zezwalaj na znaki lokalne w haśle: Po włączeniu tej opcji użytkownik będzie mógł użyć w haśle znaków polskich (ą ć ń ł itp.) oraz pochodzących z innych alfabetów (np.. Ä ß ù ç à)
Maksymalna liczba nieudanych prób: Ilość prób podania nieprawidłowego hasła, po którym system zablokuje konto użytkownika.
Liczba sprawdzanych ostatnich haseł:  Ilość ostatnich haseł, które są przechowywane i porównywane z nowym hasłem. Jeżeli nowe hasło jest identyczne z którymś ze starych haseł to system nie pozwoli zmienić hasła.
Nie zezwalaj na powtórzenia ciągu znaków: Po wybraniu tej opcji system sprawdza, czy w haśle nie powtarzają się ciągi znaków o zadanej długości. Np. ustawienie wartości na 4 spowoduje, że system zaakceptuje hasło „JanJan” ale nie zaakceptuje hasła „KubaKuba”
Hasło nie może składać się z części lub całości loginu użytkownika: Ustawienie tej opcji powoduje, że system sprawdza czy w haśle nie znajduje się nazwa użytkownika w systemie i nie pozwala nadać takiego hasła.

Użytkownicy

W tej kategorii opcji znajdują się ustawienia dotyczące użytkowników.
Tworzenie nowego konta bez autoryzacji w systemie: Jeżeli opcja ustawiona jest na Nie nowy użytkownik musi potwierdzić konto w systemie przez wejście na link przesłany w mailu. Po ustawieniu opcji na Tak konto jest aktywne od razu.
Domyślny typ użytkownika:  Jeżeli w systemie jest zdefiniowanych więcej typów użytkowników, w tym miejscu można określić jaki typ będzie standardowo przypisany do nowo utworzonego użytkwonika. Osoba dodająca nowego użytkownika do systemu może zmienić to ustawienie.
Domyślne role przypisane nowym użytkownikom: Każdy nowy użytkownik będzie miał przypisane role, wskazane w tej opcji. Administrator po dodaniu użytkownika może dodać nowe role lub usunąć którąś z ról domyślnych
Użytkownicy mający dostęp do dziennika zdarzeń: Lista użytkowników, którzy mają dostęp do dziennika zdarzeń.
Przełączanie użytkowników:  Włączenie tej opcji powoduje pojawienie się opcji przełączania użytkownika. Wybrani użytkownicy, którzy mają ustawioną rolę Administrator użytkowników mogą dzięki tej opcji przełączyć się na innego pracownika i pracować jako inny pracownik – bez wylogowania się z systemu i bez podawania hasła dla tego użytkownika.
Z uwagi na potencjalne ryzyko nadużyć ta opcja jest domyślnie wyłączona.
Styl wyświetlania nazwy użytkownika: Do wyboru są dwie opcje: Imię Nazwisko albo Nazwisko Imię. Wybór zależy od preferencji oraz ergonomii pracy, np. przy wielu zatrudnionych wyszukiwanie użytkownika gdy pierwsze wyświetla się imię może być uciążliwe.

Dokumenty

Liczba miejsc po przecinku: Określa ilość miejsc po przecinku przy zaokrąglaniu liczb
Styl wyświetlania asortymentu w kontrolce elementów dokumentu: Opcja dla zaawansowanych użytkowników. Pozwala na określenie wyglądu oraz dodatkowych treści wyświetlanych w kontrolce elementów. Do dyspozycji są wszystkie kolumny z tabeli As, używając składni SQL użytkownik może określić jakie dane będą wyświetlane.
Aktualizacja kursu walut z NBP: Po wybraniu opcji Tak, przy przy pierwszym uruchomieniu systemu w danym dniu jest pobierana w tle aktualna tabela kursów walut z NBP. Pozwala to na przyspieszenie operacji związanych z przeliczaniem walut. Wybranie opcji Nie powoduje pobranie tabeli kursów w momencie, kiedy będzie pierwsze odwołanie do przeliczenia. Oznacza to, że użytkownik musi poczekać aż tabela zostanie pobrana i wczytana do systemu.
Sprawdzenie czy dokument już istnieje: Jeżeli opcja jest zaznaczona to system sprawdzi, czy w bazie danych znajduje się już dokument o identycznych właściwościach (np. numer obcy).
Liczba miejsc po przecinku dla kursu waluty: Ilość miejsc po przecinku używana przy przeliczaniu kursów walut.

Rozdzielanie pliku PDF

W systemie NAVIGATOR istnieje możliwość zeskanowania wielu dokumentów do jednego pliku PDF a następnie rozdzielenie tego pliku na pojedyncze dokumenty w procesie AI Hot Folder. System rozpoznaje dokumenty na podstawie kodu QR umieszczonego w pliku PDF.

Dołącz kod QR do załącznika: Jeżeli ta opcja jest ustawiona na TAK to strona zawierająca kod QR jest dołączana do dokumentu. W przypadku zaznaczenie NIE strona jest usuwana.

Lokalizacja kodu QR: Do wyboru są dwie opcje:
Nowym dokumentem jest strona z kodem – Kod QR jest na pierwszej stronie dokumentu. Wszystkie kolejne strony będą dołączane do załącznika do czasu aż system napotka kolejną stronę z kodem QR. Ta strona nie będzie dołączona. Uwaga: kod QR powinien być na pierwszej stronie zeskanowanego dokumentu.
Nowy dokument zaczyna się po stronie z kodem – Kod QR jest na ostatniej stronie dokumentu. System zaczyna wczytywać strony do napotkania strony z kodem QR i dodaje je do załącznika. Strona z kodem też jest dodawana do załącznika. Pierwsza strona po stronie z kodem staje się pierwszą stroną nowego załącznika. Jeżeli nie ma kodu QR – cały plik PDF trafia do jednego załącznika
Usuwaj puste strony podczas ładowania PDF: System usuwa białe strony podczas dodawania pliku PDF.

Delegacje

Sekcja zawiera parametry wykorzystywane przy sporządzaniu rozliczenia delegacji.

Dostępne są następujące parametry:

Ryczałt za nocleg: 
Dieta krajowa:
Stawka kilometrowa dla samochodów powyżej 900 cm^3:
Stawka kilometrowa dla samochodów do 900 cm^3:

Magazyny

Rozliczanie magazynu: Opcja ta pozwala na wybór metody rozliczenia magazynu:
CONSTANT – wszystkie elementy z magazynu rozliczane są po stałej cenie. Cena brana jest z cennika asortymentu w systemie
FIFO – First In First Out, w operacjach magazynowych w pierwszej kolejności rozliczane są elementy najstarsze, te które najwcześniej trafiły do magazynu
LIFO – Last In First Out, w operacjach magazynowych w pierwszej kolejności rozliczane są elementy najmłodsze, te które jako ostatnie trafiły do magazynu

Kontrahenci

Domyślny prefiks NIP: Określa domyślny prefiks NIP dla nowo dodawanych kontrahentów.
Możliwość dodania kontrahenta o tym samym numerze NIP:
Tak – system pozwala dodać wielu kontrahentów o tym samym numerze NIP.
Nie – system weryfikuje numer NIP nowego kontrahenta i jeżeli w bazie istnieje już kontrahent o identycznym numerze to nie pozwala na jego zapisanie.
Styl wyświetlania kontrahentów w autocomplete: Opcja dla zaawansowanych użytkowników. Pozwala na określenie wyglądu oraz dodatkowych treści wyświetlanych w kontrolce Kontrahent. Do dyspozycji są wszystkie kolumny z tabeli Co, używając składni SQL użytkownik może określić jakie dane będą wyświetlane.

Raporty

Ścieżka do katalogów raportów RS: Ścieżka do katalogów raportów RS (Reporting Server) od których ma zaczynać pobierać dane.
URL strony domowej menadżera raportów RS: 
URL strony domowej serwera raportów RS:
URL do WebSerices serwera raportów RS:
Ścieżka do folderu z linkami do raportów: Ścieżka do folderu, w którym znajdują się linki do raportów statycznych. Folder musi istnieć w ReportingServices.

WebDAV

Adres (nazwa) serwera WebDAV: Adres serwera, pod którym dostępna jest usługa WebDAV. Uwaga, jeżeli chcemy, żeby z usługi mogli korzystać użytkownicy poza siedzibą firmy to adres musi być dostępny z sieci publicznej (Internet)

 

Konfiguracja usługi WebDAV po stronie klienta opisana jest w osobnym artykule.

Sklep

Adres URL do sklepu: Adres URL sklepu z aplikacjami. Sklep jest prowadzony przez producenta oprogramowania, zmiana tej opcji może spowodować brak możliwości pobierania nowych aplikacji

Adres URL do API sklepu: Adres URL API sklepu z aplikacjami. Sklep jest prowadzony przez producenta oprogramowania, zmiana tej opcji może spowodować brak możliwości pobierania nowych aplikacji
Nazwa użytkownika sklepu:  Nazwa użytkownika, który może zalogować się do sklepu z aplikacjami. Sklep jest prowadzony przez producenta oprogramowania, zmiana tej opcji może spowodować brak możliwości pobierania nowych aplikacji
Hasło użytkownika sklepu:  Hasło użytkownika, który może zalogować się do sklepu z aplikacjami. Sklep jest prowadzony przez producenta oprogramowania, zmiana tej opcji może spowodować brak możliwości pobierania nowych aplikacji

Poczta 

Folder na pliki z maila: Folder udostępniony w którym będą przechowywane tymczasowe pliki wysyłane mailem.

Wydruki

Folder na pliki do druku: Folder udostępniony w którym będą przechowywane tymczasowe pliki do druku.

Aktualizacja systemu

Użytkownik może sam, bez udziału udziału serwisu producenta, zaktualizować wersję systemu NAVIGATOR zainstalowaną na jego serwerach. Ustawienia aktualizacji oraz przycisk uruchamiający proces aktualizacji znajduje się w Ustawienia > Pozostałe > Ustawienia w zakładce Aktualizacja

Po przejściu na zakładkę, na górze formularza widoczne są aktualnie zainstalowana wersja, najnowsza dostępna wersja oraz przycisk Aktualizuj, który uruchamia procedurę.

 

W celu przeprowadzenia aktualizacji należy podać login i hasło. Są to uwierzytelnienia użytkownika lokalnego (domenowego), który ma uprawnienia administratora systemu czyli ma możliwość wgrywania programów i aktualizacji komponentów systemowych. Bez tych uprawnień aktualizacja nie powiedzie się.

Po podaniu właściwego loginu i hasła wystarczy wcisnąć przycisk Aktualizuj. Aktualizacja może potrwać kilka minut więc należy uzbroić się w cierpliwość. W trakcie aktualizacji wszyscy użytkownicy, którzy są akurat zalogowani do systemu zostaną z niego wylogowani. Może to spowodować utratę danych, które zostały wprowadzone do systemy i nie zapisane. Dlatego aktualizację najlepiej wykonywać w godzinach, w których nikt nie pracuje lub wcześniej informować o terminie aktualizacji by ograniczyć potencjalne straty.

Konfiguracja aktualizacji

Poniżej fragmentu okna związanego z aktualizacją znajdują się opcje aktualizacji. Z reguły użytkownik nie ma potrzeby dokonywać modyfikacji w tym zakresie chyba że coś zmieniło się w konfiguracji systemu.

Pierwszą rzaczą którą widzimy w tej zakładce to aktualna wersja systemu oraz najnowsza dostępna wersja systemu. Aktualną wersję systemu można również odczytać w lewym dolnym rogu aplikacji. Jeżeli obie wersje są identyczne to podniesienie wersji nie przyniesie żadnego rezultatu.

Login: Login użytkownika Windows Server, na którym jest zainstalowany jest system Navigator. Użytkownik mysi mieć uprawnienia administratora na serwerze aplikacji. Jeżeli używane jest logowanie domenowe to należy użyć loginu domena\login

Hasło: Hasło użytkownika z uprawnieniami administratora na serwerze aplikacji.

Poniżej znajduje się przycisk Aktualizuj, jego wciśnięcie spowoduje rozpoczęcie procedury aktualizacji.

W celu prawidłowego skonfigurowania mechanizmów podnoszenia wersji należy pamiętać o odpowiedniej konfiguracji uprawnień

  1. Użytkownik z puli aplikacji nie bierze udziału w samym procesie aktualizacji. BN (czyli ten użytkownik) musi mieć uprawnienia do folderu w którym będzie mógł utworzyć nowy katalog z plikami najnowszej wersji. Pliki pobierane są z API, którego adres jest w ustawieniach (Adres API Build: https://builds.navigator.archman.pl).
  2. Skrypt aktualizacji powershell odpala użytkownik, który jest podany nad przyciskiem „Aktualizuj”. Musi to być użytkownik z serwera na którym jest aplikacja (bo tam odpalany jest skrypt) i musi mieć prawa administratora (potrzebne do polecenia msdeploy, którym są aktualizowane pliki aplikacji)
  3. Jeśli chodzi o bazę danych, to skrypt wykonuje dwa polecenia:
  •  Backup-SqlDatabase -ServerInstance „*” -Database „*” -BackupFile „*”;
    do wykonania kopi zapasowej bazy. Wymagany udział w roli „db_backupoperator”
  •  „*\DAC\bin\SqlPackage.exe” /a:publish /p:BlockOnPossibleDataLoss=false /SourceFile:”*\Navigator.Database.dacpac” /TargetConnectionString:”*;
    do wgrania fix-ów. Tu w argumencie podawany jest ConnectionString (cs) skopiowany z web.config. Jeśli w cs będzie użyte „Integrated Security=True” to połączy się z bazą użytkownikiem, który wykonuje skrypt, jeśli będzie tam podany użytkownik to tym użytkownikiem. Do wykonania tego polecania wymagany jest udział w roli „db_owner” (zawiera ona w sobie „db_backupoperator”)

 

 

Ścieżki: ścieżki do programów niezbędnych przy wykonywaniu aktualizacji. Na rysunku pokazane zostały standardowe ścieżki do wszystkich programów. Jeżeli podczas instalacji tych programów nie została podana inna ścieżka to należy podać taką jak na rysunku. Zmiana ścieżki powinna nastąpić jedynie w przypadku zmiany lokalizacji tych programów.

Adres API Build: Adres serwera, na którym znajdują się aktualizacje aktualizacje. Bez konsultacji z producentem systemu nie należy zmieniać tego parametru

Uwierzytelnianie Windows: Jeżeli ta opcja jest zaznaczona do zalogowania do systemu użytkownicy będą używali poświadczeń domenowych.

Czas sesji: Czas nieaktywności wyrażony w sekundach, po którym nastąpi wylogowanie użytkownika

Dodatkowe ustawienia WebConfig: Dodatkowe ustawienia podawane zgodnie ze schematem Ścieżka – Wartość. Opcję najlepiej zostawić pustą o ile nie zostały tu ustalone wartości podczas wdrożenia.

Wersje archiwalne:

5.1-5.8

Menu