Kategorie

Wersja systemu

6.9

Nowości w wersji 6.9

Zmiany w konfiguracji listy

Zmieniona została konfiguracja listy. Obok dotychczas istniejących metod to jest generowania listy z funkcji lub typu dokumentu może też użyć kreatora który pozwoli na wybranie kolumn, które chcemy dodać do listy.

Dzięki temu możemy łatwiej budować listy wybierając tylko te kolumny które potrzebujemy, bez konieczności usuwania wszystkich niepotrzebnych kolumn wygenerowanych na bazie funkcji.

Rozbudowa sterowania wykonawcami kroku obiegu

Do tej pory istniała możliwość wskazania pola na formularzu, które zawierało użytkowników lub elementy struktury organizacyjnej, jako wykonawców kroku obiegu. Dostępne były standardowe operacje czyli dowolna osoba lub każda osoba z wymienionych elementów struktury (działów, stanowisk itp.). Problematyczne było tworzenie bardziej rozbudowanych warunków, np. by krok wykonywa dowolny pracownik ale z każdej wskazanej w polu komórki.

W nowej wersji dodana została opcja dla wykonawcy kroku „Ktokolwiek z każdego”. Pozwala ona na wskazanie by wykonawcą kroku obiegu były dowolne osoby z każdego z działów. Najlepiej pokazać to na przykładzie, jeżeli na formularzu wypełnimy pole Komórki, których dotyczy tak:

To w obiegu krok musi być zatwierdzony przez dowolną osobę z działu administracyjnego oraz dowolną osobę z działu controllingu oraz dowolną osobę z działu logistyki oraz dowolną osobę z działu marketingu. Czyli w sumie cztery osoby muszą zatwierdzić krok, każda z iinego działu.

Zmiana prezentacji wykonania obiegu

W związku z pojawieniem się działań oczekujących na obiegu oraz coraz częstszym użyciem działań automatycznych z akcjami rozbudowany został sposób prezentacji działań na obiegu.

Na liście pojawiły się dwa dodatkowe statusy:

Oczekuje na warunek – ten status pozwala na znalezienie wszystkich działań w obiegu typu „Działanie oczekujące” które czekają na spełnienie warunku. Dzięki temu łatwiejsza będzie diagnostyka obiegów które długo (kilka tygodni czy nawet miesięcy) oczekują na spełnienie warunku.

Nie udało się wykonać – ten status pokazuje wszystkie te działania, których nie udało się wykonać z jakiegoś powodu. Powodem może być brak wykonawców kroku w kolejnym działaniu, błąd akcji itp. W przypadku ciągu akcji automatycznych zawierających akcje status ten ułatwi wyszukanie tych kroków, które nie wykonały się prawidłowo.

Status dokumentu po uruchomieniu procesu

Bardzo często istnieje potrzeba, by dokument miał status zaraz po jego zapisaniu i uruchomienia, jeszcze przed wykonaniem pierwszego działania w ramach obiegu. Obecnie, przy wdrażaniu integracji z systemem KSeF jest jest jeszcze ważniejsze gdyż dokumenty trafiają automatycznie do systemu więc status na starcie ułatwia ich zarządzaniem.

W nowej wersji pojawiła się opcja w konfiguracji procesu, która pozwala ustawić status dokumentu przy starcie procesu.

Rozbudowa integracji KSeF

Firma Archman cały czas udoskonala integracje systemu Navigator z KSeF. W aktualnej wersji pojawiły się dwa drobne usprawnienia:

Akcja Wyślij XML do KSeF

Często pojawia się potrzeba przeprocesowania dokumentu pobranego z innego systemu lub przygotowanego w innym procesie. Mamy już wygenerowany plik XML zgodny ze strukturą KSeF i potrzebujemy go tylko wysłać do systemu.

Nowa akcja działa dokładnie tak samo jak wysyłanie do KSeF danych z formularza, nie trzeba jednak konfigurować pół KSeF a jedynie wskazać plik z załącznikiem. Podobnie jak w starszej akcji ta również zapisuje numer sesji we wskazanym polu (opcja Numer referencyjny sesji)

Rozbudowa akcji Pobierz z KSeF

System KSeF nie zapewnia wizualizacji faktury w postaci pliku PDF. Można jedynie pobrać plik HTML z wizualizacją faktury. Nie zawsze takie rozwiązanie jest najwygodniejsze, czasami lepiej samemu wygenerować plik PDF na podstawie danych z faktury niż używać pliku HTML.

W nowej wersji do akcji Pobierz faktury doszła opcja, która pozwala na sterowanie czy system ma generować plik HTML czy nie.

Archiwizacja płatności

Rozbudowany został moduł Płatności o możliwość archiwizowania starych płatności. Mechanizm działa analogicznie, jak w przypadku dokumentów. Operator systemu może z menu wybrać opcję archiwizacji co spowoduje, że wybrane płatności znikną  z bieżącej listy i będą widoczne tylko przełączeniu w tryb „Pokaż archiwum”

Łatwiejszy dostęp do edycji elementów systemu

Administrator systemu miał do niedawna dostęp do edycji z formularza poprzez opcję w menu Więcej na dokumencie. Jeżeli jednak chciał edytować typ dokumentu lub procedurę obiegu musiał przechodzić do Ustawień i wyszukiwać odpowiedni element na liście.

W aktualnej wersji do menu Więcej zostały dodane opcje Edytuj typ dokumentu oraz Edytuj procedurę. Dzięki temu możemy w łatwy i szybki sposób przejść do edycji konkretnego elementu bez potrzeby wyszukiwania go w systemie.

Należy jednak zaznaczyć, że opcja Edytuj procedurę pozwala na edycję szablonu procedury. System NAVIGATOR tworzy kopię szablonu procedury i ta kopia jest używana do procesowania dokumentu. Zmieniając szablon procedury nie wpływamy bezpośrednio na już uruchomioną na konkretnym dokumencie procedurę.

Menu