Gartner rekomenduje aplikacje przeglądarkowe

Kategoria: Rozwiązania informatyczne
trendy technologiczne dla biznesu w 2014 roku

Gartner – światowa organizacja badająca technologie informacyjne, upatruje w aplikacjach przeglądarkowych (webowych) jeden z kluczowych trendów technologicznych dla biznesu w 2014 roku.

Analitycy Gartner uzasadniają, że coraz więcej pracowników firm odczuwa potrzebę korzystania z systemów za pomocą urządzeń mobilnych. Produkcja aplikacji dedykowanych na poszczególne systemy operacyjne już jest droga (trzeba utrzymać kilka wersji aplikacji) a w dłuższej perspektywie stanie się nieopłacalna dla producentów IT.

Przeglądarka internetowa, dzięki nowym możliwościom oferowanym przez HTML5 oraz zwiększeniu wydajności JavaScript, jest właściwym wyborem nie tylko dla małych aplikacji, ale również rozbudowanych systemów – rekomenduje Gartner.

Źródło raportu:
http://www.gartner.com

+ wpisy

Od 15 lat związany z wdrożeniami systemów informatycznych wspomagających zarządzanie. Specjalizuje się w rozwiązaniach klasy Business Intelligence i Workflow. Entuzjasta wykorzystania sztucznej inteligencji do wspierania procesów biznesowych. Prezes zarządu Archman oraz kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomii i informatyki w Krakowie.

Z tej samej kategorii
Artykuły
Menu