Currently set to Index
Currently set to Follow

Gartner rekomenduje aplikacje przeglądarkowe

Kategoria: Blog, Rozwiązania informatyczne
Gartner rekomenduje aplikacje przeglądarkowe

Gartner – światowa organizacja badająca technologie informacyjne, upatruje w aplikacjach przeglądarkowych (webowych) jeden z kluczowych trendów technologicznych dla biznesu w 2014 roku.

Analitycy Gartner uzasadniają, że coraz więcej pracowników firm odczuwa potrzebę korzystania z systemów za pomocą urządzeń mobilnych. Produkcja aplikacji dedykowanych na poszczególne systemy operacyjne już jest droga (trzeba utrzymać kilka wersji aplikacji) a w dłuższej perspektywie stanie się nieopłacalna dla producentów IT.

Przeglądarka internetowa, dzięki nowym możliwościom oferowanym przez HTML5 oraz zwiększeniu wydajności JavaScript, jest właściwym wyborem nie tylko dla małych aplikacji, ale również rozbudowanych systemów – rekomenduje Gartner.

Źródło raportu:
http://www.gartner.com

Oceń artykuł
+ posts

Od 16 lat związany z wdrożeniami systemów informatycznych wspomagających zarządzanie. Specjalizuje się w rozwiązaniach klasy Business Intelligence i Workflow. Entuzjasta wykorzystania sztucznej inteligencji do wspierania procesów biznesowych. Prezes zarządu Archman oraz kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomii i informatyki w Krakowie.

Porozmawiajmy

    Może Cię również zainteresować
    Sprawdź też