Hurtownia danych a budżetowanie

Kategoria: Blog, Rozwiązania informatyczne

Hurtownia danych jest wielowymiarową bazą danych integrującą pozostałe systemy informatyczne funkcjonujące w ramach przedsiębiorstwa. Integracja polega na cyklicznym zasilaniu hurtowni danymi z poszczególnych systemów transakcyjnych działających w firmie.

Hurtownia danych w tej sytuacji może być zasilana informacjami (danymi) pochodzącymi z programu sprzedażowego, programu magazynowego, czy programu finansowo – księgowego. Schematy aktualizacji danych są uzależnione od potrzeb informacyjnych użytkowników hurtowni.
Możliwość samodzielnego tworzenia raportów w oparciu tabelę przestawną,
Dostęp przez przeglądarkę internetową,
Możliwość eksportu raportów do MS Excel (z zachowaniem łączy z bazą),
Ciągła aktualizacja danych,
Możliwość precyzyjnego regulowania dostępu do danych dla użytkowników.

Poza standardowymi korzyściami hurtownia danych sprawdza się bardzo dobrze w procesie budżetowania. Zwłaszcza wtedy gdy budżety przygotowywane są w środowisku Excel. Nie dość, że hurtownia gwarantuje prosty, przejrzysty i ciągły dostęp do danych na temat realizacji budżetów to w znacznym stopniu ułatwia samo planowanie w procesie budżetowania. Wystarczy wypełnić podstawowe arkusze budżetowe i zaimportować je do hurtowni danych poprzez raz opracowany interfejs. W samej już hurtowni następuje agregowanie budżetów, scalanie, sprawdzanie poprawności, etc. Takie rozwiązanie zwalnia firmę z opracowywania zbiorczych arkuszów budżetowych, stworzenia skomplikowanych połączeń między nimi i przygotowywania dla nich specjalnych uprawnień dostępowych, które w przypadku Excela będą stanowiły nie lada wyzwanie.

hd_bud

+ posts
Może Cię również zainteresować
Sprawdź też
Menu