Currently set to Index
Currently set to Follow

Kim jest i czym zajmuje się Citizen Developer?

Kategoria: Blog, Zarządzanie
Kim są Citizen Developerzy i dlaczego mają znaczenie | Archman

Cyfryzacja biznesu niesie za sobą poważne skutki, zarówno te gospodarcze, jak i społeczne w wielu obszarach działalności firmy. Informatyzacja przedsiębiorstw i konieczność dostosowania operacji do zmieniającego się rynku i trendów sprawia, że szybkość wdrożenia nowych rozwiązań ulega znacznemu pogorszeniu. Dlaczego tak się dzieje? Zapotrzebowanie zgłaszane ze strony biznesu na nowoczesne technologie, systemy i oprogramowania komputerowe, stwarza sytuację, w której potrzeby przedsiębiorstw są większe, niż możliwości produkcyjne i wdrożeniowe firm dostarczających zamówione rozwiązanie. Odpowiedź na pytanie kim jest Citizen Developer kryje się w zadaniach jakie przed nim stoją.

Czym charakteryzują się aplikacje biznesowe stworzone przez citizen deweloperów

Osoby pracujące w obszarze biznesu, w swojej codziennej pracy, często spotykają się z wieloma nietypowymi zadaniami. Konieczność szybkiego reagowania i zarządzania przedsiębiorstwem w efektywny sposób, stwarza zapotrzebowanie na odpowiednie narzędzia, które będą najbardziej pasującym rozwiązaniem w danym procesie biznesowym. Rzeczywistość jest jednak inna, ponieważ stworzenie i wdrożenie niezbędnego oprogramowania jest procesem długim i kosztownym. Liczba osób tworzących dane rozwiązanie jest znacznie mniejsza niż liczba osób, które zgłaszają zapotrzebowanie na takie systemy. W tej sytuacji jedynym skutecznym rozwiązaniem jest stworzenie środowiska roboczego, które zostanie zaprojektowane i napisane przez programistów, a które będzie służyło ludziom w codziennej pracy, bez znajomości języków programowania. Narzędzia Citizen Developers będą pomocne w codziennej pracy a ilość oferowanych rozwiązań ulega ciągłemu zwiększeniu.

Composable applications pozwalają na kompleksowe stworzenie aplikacji biznesowej, od początku do końca i zintegrowaniu jej z obecnie wykorzystywanym w przedsiębiorstwie systemem Citizen developers to określenie stosowane do opisywania osób, które tworzą aplikacje biznesowe w środowiskach stworzonych przez programistów

Dlaczego warto zatrudnić Citizen Developera w swojej firmie?

Citizen Developer to pracownicy zatrudnieni w przedsiębiorstwach do tworzenia, wdrażania i rozwijania aplikacji biznesowych wewnątrz organizacji, bez konieczności programowania. Szybkie programowanie umożliwia citizen developerom dodanie funkcjonalności aplikacji, wykorzystując w tym celu krótkie linijki kodu, służące jako dodatkowa lub alternatywna metoda tworzenia aplikacji, umożliwiająca sprawne przeprowadzanie kolejnych operacji w systemie. Strategia Citizen Developerów to dostarczanie w pełni funkcjonalnych aplikacji biznesowych, w jak najkrótszym czasie, przy jednoczesnym minimalizowaniu kosztów produkcji i nakładu pracy.

Citizen Developers a system NAVIGATOR

Narzędzia Citizen Developerów to systemy informatyczne, dające możliwość stworzenia aplikacji z użyciem zaprogramowanych wcześniej funkcjonalności. Platforma NAVIGATOR również umożliwia Citizen Developerom szybko i wygodnie budować aplikacje biznesowe typu No Code Low Code, z wykorzystaniem gotowych, w pełni konfigurowalnych pól, a także dostosowaniu ich do własnych potrzeb i preferencji. Platforma NAVIGATOR pozwala od podstaw skomponować potrzebną aplikację, która usprawni istniejące już procesy i pomoże rozwiązać problemy obecne w organizacji, a możliwość szybkiej przebudowy aplikacji w dowolnym momencie sprawia, że ryzyko związane z nieprzystosowaniem aplikacji do zmieniających się warunków gospodarczych ulega znacznej redukcji. Low Code Citizen Developer będzie mógł komponować w pełni działającą aplikację, która usprawni pracę w przedsiębiorstwie i ułatwi osiąganie celów.

Czy wiesz że?

Znaczenie citizen developers to przyszłość zarówno w obszarze digitalizacji przedsiębiorstw, jak również sektora biznesowego, w którym citizen developer będzie mógł tworzyć aplikacje samodzielnie i w stosunkowo krótkim czasie, przy niskich kosztach produkcji.

Korzyści związane z pracą Citizen Developera

Tworzenie aplikacji przez Citizen Developerów to trend, który pozwala na zaoszczędzenie czasu i środków niezbędnych do stworzenia i wdrożenia potrzebnej aplikacji, dzięki samowystarczalności Citizen Developerów zatrudnionych do komponowania potrzebnych aplikacji w danym przedsiębiorstwie. Proces produkcji aplikacji biznesowej na każdym etapie ulega znacznemu skróceniu i uproszczeniu, gdyż nie potrzebujemy zespołu programistów, oczekiwania od aplikacji są jasne, a citizen developer może działać w pojedynkę, ograniczający tym samym czas realizacji do minimum. W zestawieniu citizen developer vs profesjonalny programista, to właśnie citizen developer ma przewagę w postaci szybkości z jaką jest w stanie wdrożyć zmiany w tworzonej aplikacji, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka wystąpienia błędów.

Zapotrzebowanie na citizen developerów stale rośnie!

Znaczenie citizen developers to przyszłość zarówno w obszarze digitalizacji przedsiębiorstw, jak również sektora biznesowego, w którym citizen developer będzie mógł tworzyć aplikacje samodzielnie i w stosunkowo krótkim czasie, przy niskich kosztach produkcji. Ewentualne zmiany w funkcjonowaniu i usprawnianiu aplikacji będą wdrażane na bieżąco. Citizen Developerzy to perspektywa, która z pewnością zostanie zauważona w niedalekiej przyszłości, a która niesie za sobą poważne zmiany zarówno w funkcjonowaniu przedsiębiorstw, jak i w samym postrzeganiu znajomości języków programowania w codziennej pracy. Istnieje duża szansa, że trend Citizen Developers zostanie z nami na dłużej i z czasem stanie się standardem we współczesnym biznesie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Weź udział w webinarze!

5/5 (2)
+ posts

Specjalista ds. marketingu oraz student Zarządzania i Nowych Technologii.
Zainteresowany wdrażaniem rozwiązań technologicznych w przedsiębiorstwach i zarządzaniu. Pasjonat kubańskich cygar, dobrej muzyki i gry na gitarze.

Porozmawiajmy

    Może Cię również zainteresować
    Sprawdź też