Currently set to Index
Currently set to Follow

Konferencja Performance Management

Kategoria: Aktualności

24 października 2012 r. odbyła się konferencja Performance Management Strategia w centrum uwagi organizowana przez firmę Archman Sp. z o.o.

To druga konferencja, którą mieliśmy przyjemność przygotowywać. Na naszym spotkaniu gościliśmy uczestników zarówno ze świata biznesu jak i nauki.

Konferencję rozpoczął swoim wystąpieniem dr Janusz Nesterak- doktor nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania, który specjalizuje się we wdrażaniu systemów controllingu w firmach. Wystąpienie „Wszystko zaczyna się od strategii…” dotyczyło głównych zasad planowania długoterminowego w firmie, którego podstawą jest opracowanie i wdrożenie właściwej strategii. Prelegent zwrócił uwagę na podstawowy błąd menedżerów i właścicieli wielu przedsiębiorstw, którzy opierają rozwój firmy jedynie na narzędziu jakim jest budżet. Podkreślił, że jest to działanie krótkoterminowe i nie zaspokaja wszystkich potrzeb firmy. Według dr Nesteraka to właśnie odpowiednia strategia może zapewnić sukces i satysfakcję z uzyskiwanych w biznesie wyników. Podczas prelekcji omówione zostały również zagadnienia związane ze sposobem kaskadowania celów, monitorowaniem ich realizacji oraz budowaniem mapy strategii. Po zakończonej prezentacji pojawiło się wiele ciekawych pytań od zaproszonych gości co zapoczątkowało interesującą dyskusję.

Skladanka
Kolejną prelekcję wygłosił Janusz Stempak – Prezes Zarządu firmy Strategie Personalne Sp. z o.o. (www.sp.pl), psycholog i trener z ponad 15-sto letnim doświadczeniem. Poruszył on temat właściwego doboru i motywowania pracowników oraz sposobów oceny realizowanych celów. Zwrócił uwagę na działania ukierunkowane na podnoszenie motywacji i satysfakcji, które pozwalają na uzyskanie wzrostu efektywności, co przekłada się na wyniki firmy i jej sukces. Ponadto poruszony zastał problem powiązania wynagrodzeń z efektami pracy oraz zastosowania oceny okresowej jako narzędzia motywacji.
Prezes firmy Strategie Personalne Sp. z o. o. podkreślił, że to właśnie odpowiednio zmotywowani pracownicy zapewniają realizację strategii w firmie.

Kolejnym prelegentem był Tomasz Ściechowski, manager do spraw strategii i rozwoju w Heban Sp. z o.o. odpowiedzialny za przygotowanie strategii dla salonów HOFF. Przedstawił on historię grupy Heban, która po latach zaufania wśród stałych klientów odważyła się stworzyć nową markę HOFF. Jako źródło sukcesu w firmie prelegent wskazał włączenie wszystkich pracowników w tworzenie strategii firmy, wspólne zrozumienie oraz utożsamianie się pracowników z marką, którą reprezentują. Dzięki temu marka HOFF jest dzisiaj doskonałym przykładem efektów dobrej współpracy w realizacji strategii odbywającej się na wielu poziomach firmy.

W ostatniej części spotkania, konsultant firmy Archman z o.o – Wojciech Żmuda w wystąpieniu „Performance Management w systemie Business Navigator”, zaprezentował główne funkcje systemu Business Navigator w zarządzaniu personelem firmy, monitorowaniu realizacji celów i oceny rozwoju pracowników w obszarze zarzadzania strategicznego firmy.

W trakcie poszczególnych prelekcji zebraliśmy najważniejsze zasady jakimi powinni kierować się menedżerowie tworząc i wdrażając strategię. Należą do nich:

  1. Strategia ma być konkretna, ale nie zbyt szczegółowa,
  2. Cele wszystkich pracowników powinny wynikać ze strategii,
  3. W danym momencie należy mieć kilka alternatywnych planów realizacji strategii (taktyk),
  4. Najpierw strategia – potem taktyka – na końcu budżet,
  5. Mierz efekty działalności nie tylko w oparciu o mierniki finansowe.

Na zakończenie spotkania, wśród gości rozlosowanie zostały nagrody książkowe i licencja na wybrany moduł systemu Business Navigator. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i zapraszamy na kolejne tego typu wydarzenia organizowane przez naszą firmę.

+ posts

Od 16 lat związany z wdrożeniami systemów informatycznych wspomagających zarządzanie. Specjalizuje się w rozwiązaniach klasy Business Intelligence i Workflow. Entuzjasta wykorzystania sztucznej inteligencji do wspierania procesów biznesowych. Prezes zarządu Archman oraz kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomii i informatyki w Krakowie.

Porozmawiajmy

    Może Cię również zainteresować
    Sprawdź też