Currently set to Index
Currently set to Follow

Projektowanie systemu obiegu dokumentów – Jak sobie z tym poradzić?

Kategoria: Blog, Rozwiązania informatyczne
Projektowanie systemu obiegu dokumentów - Jak sobie z tym poradzić?

Każdy kto miał do czynienia z projektowaniem systemu obiegu dokumentów wie jak czasochłonne jest to przedsięwzięcie. Jeżeli chcemy dodatkowo skoordynować przepływ dokumentów z przebiegiem procesu biznesowego i opisami stanowisk pracy, to robi się z tego nie lada wyzwanie logistyczne. Każda, najdrobniejsza nawet zmiana rodzi konieczność aktualizacji wielu innych elementów systemu.

Projektowanie obiegu dokumentów w MS Access

Jak sobie z tym poradzić? Okazuje się, że rozwiązanie jest całkiem proste. Wykorzystajmy narzędzie, które pewnie większość z nas posiada – Microsoft Access. Przy średniej jego znajomości można znacząco ułatwić sobie życie. Jeżeli nie zna się Accessa, to jest to znakomita okazja, żeby go poznać! Wiedza ta raz zdobyta na pewno się jeszcze nieraz okaże pomocna, a czas spędzony na nauce tego programu szybko się zwróci. Ale wróćmy do sedna sprawy. W jaki sposób Access ułatwi nam życie?

Access jest relacyjną bazą danych, co ma duże znaczenie przy tworzeniu obiegu dokumentów. Dzięki relacyjnej strukturze, zmiana informacji w jednym arkuszu spowoduje automatyczną aktualizację wszystkich arkuszy, w których ona się znajduje. Ale to nie wszystko. W bardzo prosty sposób możemy budować dowolne raporty. Pomoże w tym kreator, który przeprowadzi nas przez kolejne etapy ich tworzenia.

Co ważne, projekt systemu stworzony w Accessie może być dowolnie rozbudowywany, co pozwala stale dostosowywać ją do nowych wymagań.

Podsumowując Access ułatwia codzienną pracę.

Sprawdź też, jak wdrażać obieg dokumentów w firmie!

5/5 (1)
+ posts

Od 16 lat związany z wdrożeniami systemów informatycznych wspomagających zarządzanie. Specjalizuje się w rozwiązaniach klasy Business Intelligence i Workflow. Entuzjasta wykorzystania sztucznej inteligencji do wspierania procesów biznesowych. Prezes zarządu Archman oraz kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomii i informatyki w Krakowie.

Porozmawiajmy

    Może Cię również zainteresować
    Sprawdź też