Currently set to Index
Currently set to Follow

Opoltrans Sp. z o.o. wdraża system NAVIGATOR

Kategoria: Aktualności
Opoltrans Sp. z o.o. wdraża system NAVIGATOR | Aktualności Archman

Miło nam poinformować, że do grona naszych klientów dołączyła firma Opoltrans Sp. z o.o. Wdrożenie rozpoczęliśmy od implementacji jednego z najpopularniejszych obiegów – procesu obsługi faktur. Ponadto, w projekcie przewidzieliśmy moduł kancelarii, mający na celu usprawnienie ewidencji przychodzącej i wychodzącej korespondencji oraz integrację z dotychczas wykorzystywanym przez firmę oprogramowaniem – eNadawcą Poczty Polskiej i systemem księgowym ERP.

Z Opoltrans Sp. z o.o. współpracujemy od grudnia 2020 roku. Prace wdrożeniowe zawsze dzielimy na kilka etapów. Rozpoczynamy od wnikliwej analizy przedwdrożeniowej, aby dokładnie zbadać zapotrzebowanie klienta, głębiej poznać specyfikę organizacji i zachodzące w niej procesy oraz zidentyfikować punkty, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na etapie wdrożenia.

Etap wdrożenia obejmuje konfigurację modułów do obsługi faktur oraz pism przychodzących i wychodzących. Są to dość typowe procesy, jednak warto podkreślić, że zawsze stawiamy na pełne dopasowanie do potrzeb klienta – wyjaśnia Gabriela Ciołek, opiekun klienta z ramienia Archmana.

Warto zaznaczyć, że system NAVIGATOR jest praktycznie w 100% konfigurowalny. Taka elastyczność pozwala maksymalnie dopasować narzędzie do firmowych realiów i przyzwyczajeń pracowników. Z doświadczenia wiemy, że to właśnie szyte na miarę obiegi elektroniczne pozwalają na większą efektywność pracy. Podejście indywidualne jest zatem kluczowe w transformacji cyfrowej, gdyż wdrożenie sztywnego skomplikowanego narzędzia może nie tylko nie ułatwić wykonania dobrze znanych, rutynowych czynności, ale utrudnić – dodaje specjalistka ds. wdrożeń systemu NAVIGATOR.

Ciekawym elementem projektu wdrożeniowego w Opoltrans są również integracje z wykorzystywanymi narzędziami. NAVIGATOR daje bowiem praktycznie nieograniczone możliwości łączenia różnych narzędzi w obrębie jednej platformy za pomocą API. Taki sposób będzie tu wykorzystany w przypadku eNadawcy Poczty Polskiej. Radzimy sobie również w przypadku, gdy nie mamy dostępu do interfejsu programistycznego. Np. z systemem księgowym ERP Infor LN będziemy wymieniać się danymi przy pomocy widoków SQL udostępnionych przez klienta.

Opoltrans Sp. z o.o. to sieć hurtowni motoryzacyjnych, która oferuje najszerszy na rynku asortyment, przechowywany w magazynach w całej Polsce, zapewniając tym samym dostępność towarów od ręki w każdym oddziale.

+ posts

Od 16 lat związany z wdrożeniami systemów informatycznych wspomagających zarządzanie. Specjalizuje się w rozwiązaniach klasy Business Intelligence i Workflow. Entuzjasta wykorzystania sztucznej inteligencji do wspierania procesów biznesowych. Prezes zarządu Archman oraz kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomii i informatyki w Krakowie.

Porozmawiajmy

    Może Cię również zainteresować
    Sprawdź też